piątek, 15 maja 2015

Życiówki! ♥

Witam, witam i o zdrowie pytam! ♥
Jak już moja tradycja głosi, DAWNO mnie tu nie było! No i tak teraz, opowiem w skrócie co się u mnie ze strony ornitologicznej dzieje, bo coś na rzeczy jest na pewno.

Od dosłownie kilku dni chodzę z moim psem, Pusią (pozdrawiam wszystkich którzy pamiętają post o moich zwierzętach!) na spacery na smyczy. Pomyślałam, że ma ona już te swoje 6 lat, a nigdy jeszcze nie zajmowałam się nią jakoś szczególnie. No a teraz wiosna, piękne wieczory i z chęcią przespaceruję się po mojej cichej okolicy, szczególnie z kimś, bo samemu to tak.. samotnie. No a że tylko Pusia ze mną ma możliwość gdzieś chodzić i sprawia jej to przyjemność, to czemu nie! Ale też podczas tych spacerków, chcąc nie chcąc, gatunki mi wpadają. Co oczywiście bardzo mnie uszczęśliwia, bo mimo iż troszkę zaniedbałam moją pasję, to nie znaczy że przestała ona mnie tak bardzo cieszyć. A wręcz cieszy bardziej niż kiedykolwiek, po tak długiej przerwie. No ale dosyć gadania, przejdźmy do wypisania gatunków! =)

Zdobyłam życiówkę pleszki! Był to samiec, jak udało mi się ustalić. Siedział sobie spokojnie na jednym z płotków, wyglądał ślicznie. Na liniach wysokiego napięcia gromadziły się jakieś małe, ale za to całkiem grube ptaszki. Nie jestem pewna, ale to chyba mysikróliki, o ile się nie mylę. Też życiówka! Oczywiście dziesiątki oknówek pojawiły się również na liniach.
No i to w sumie tyle z nowości. Dziękuje za ponad tysiąc wyświetleń i.. w sumie tyle.

Pozdrawiam,
~Wiktoria ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz